Ako si vybrať zlaté náušnice podľa typu tváre? Tieto zásady sa oplatí poznať!

  • 17.11.2021
  • Publikoval: Norbert Kružlík
  • Odborný garant: Norbert Kružlík

Možno to občas zažívate aj vy. Zavítate do našej ponuky a keď vidíte elegantné zlaté náušnice, na vašej tvári sa zjaví veľký úsmev. Začnete si prezerať jednotlivé modely a po nejakom čase sa pristihnete pri tom, že vlastne neviete, ktoré si zvoliť. Výber je tak široký, no vy si môžete kúpiť len jedny...

Podľa čoho si vyberiete tie najlepšie zlaté náušnice pre seba? Budete sa orientovať podľa dizajnu? Zameriate sa na typ a kvalitu zlata? Prípadne, systém zapínania? Po správnosti by ste sa týmto parametrom mali venovať až v druhom rade. Začať musíte u seba. Konkrétne, analýzou vašej tváre.

Ako si vybrať zlaté náušnice podľa typu tváre? Tieto zásady sa oplatí poznať!

Prečo vyberať dámske zlaté náušnice podľa typu tváre?

Je to naozaj tak dôležité? Vedzte, že áno. Totižto, náušnice dokážu do značnej miery formovať váš vzhľad. Ovplyvnia proporcie celej tváre – buď v pozitívnom, alebo negatívnom zmysle. Nikto nie je dokonalý a každá tvár je niečím výnimočná. Dobre zvolené náušnice vedia zvýrazniť jej prednosti a zakryť nedokonalosti.

V nasledujúcich riadkoch vám prinášame prehľadný návod, ako si vybrať moderné zlaté náušnice podľa jednotlivých typov tváre.

Proporcie tvárí a vhodné náušnice

Aké druhy tvári vlastne poznáme a ktoré náušnice sa ku konkrétnym typom hodia najviac?

Tvár s výraznými lícnymi kosťami

Tento typ užšej podlhovastej tváre, ktorý môže pripomínať diamant, veľmi dobre zladíte s masívnejšími visiacimi zlatými náušnicami, ktoré sa rozširujú smerom nadol. Vykompenzujú tak zužovanie tváre a zvýraznia jej pekné krivky. Vyhýbať by ste sa mali dlhým úzkym náušniciam.

Okrúhla tvár

V tomto prípade je dôležité, aby náušnice opticky natiahli vašu tvár smerom nadol. Skvelou voľbou sú úzke zlaté náušnice visiace. Naopak, dávajte si pozor na veľké okrúhle modely.

Štvorcová tvár

Pokiaľ má vaša tvár ostrejšie tvary pripomínajúce štvorec, perfektným riešením sú menšie okrúhle náušnice zo žltého zlata. Dobrou voľbou sú taktiež dámske napichovacie náušnice k uchu. Odporúčame nenosiť verzie s hranami a ostrými geometrickými tvarmi.

Podlhovastá tvár

Keď je vaša tvár viditeľne dlhšia (napríklad, v tvare obdĺžnika), voľte okrúhle zlaté náušnice, pokojne aj väčších rozmerov. Tie opticky zaguľatia jej proporcie a spravia ju širšou. Naopak, dobrým nápadom nie sú úzke visiace náušnice, ktoré tvár predlžujú.

Trojuholníková tvár

Ak máte takúto tvár, vyhýbajte sa náušniciam v tvare trojuholníka. Vyberte si verziu, ktorá sa smerom nadol rozširuje. Dobrou voľbou môžu byť okrúhle zlaté náušnice.

Čo sa týka výberu náušníc, najvýhodnejším typom je symetrická oválna tvár. K nej sa veľmi dobre hodia ako malé zlaté náušnice, tak aj väčšie visiace verzie a obmedzovať sa nemusíte ani po stránke tvaru. Základy už poznáte, teraz vám ostáva jediné – zavítať do našej ponuky a vybrať si tie najlepšie dámske zlaté náušnice, ktoré sa dokonale zladia s vašou tvárou!

 

Odborný garant

Norbert Kružlík

Norbert Kružlík

Pozícia: Zlatník